Wat verdient een Dakdekker?

Actuele salarisbanden · regio-correctie · gratis te checken.

Een medior dakdekker verdient in Nederland gemiddeld €3.958 bruto per maand, oftewel €51.292 per jaar inclusief vakantiegeld (bandbreedte €47.714–€54.871, met het cao-garantieloon als onderkant). Starters zitten rond €47.222 per jaar, senioren rond €52.486. In de Randstad ligt dit gemiddeld ~10% hoger; in de rest van het land zakt de band niet onder het garantieloon. Bron: cao Bouw & Infra, garantieloon per 1 januari 2026 (onderkant; AVV-besluit, Staatscourant 2025, 28081) en redactionele schatting (bovenkant), laatst bijgewerkt 29 september 2026.

Ben jij Dakdekker en vraag je je af of je een marktconform salaris verdient? Hieronder zie je de salarisbanden voor drie carrièreniveaus: een redactionele schatting van de markt, die we toetsen aan anonieme meldingen van bezoekers van deze site.

Wat verdient een Dakdekker?

Niveau Bandbreedte (P25–P75) Mediaan
Starter (0–3 jaar) €44.973 – €49.470 €47.222
Medior (3–8 jaar) €47.714 – €54.871 €51.292
Senior (8+ jaar) €47.714 – €57.257 €52.486

Bron: cao Bouw & Infra, garantieloon per 1 januari 2026 (onderkant; AVV-besluit, Staatscourant 2025, 28081) en redactionele schatting (bovenkant) · Laatst bijgewerkt: 29 september 2026 · Hoe betrouwbaar zijn deze cijfers? · Onze methode · Alle schalen van de cao Bouw & Infra

Afgesproken in de cao Bouw & Infra: per 1 januari 2027 gaan de bedragen 1,5% omhoog (vastgelegd in de cao; bron: Staatscourant 2025, 28081). Onze band volgt op die datum.

De onderkant van deze banden komt uit de cao Bouw & Infra: het garantieloon, het minimum per uur dat een werkgever onder deze cao moet betalen (per 1 januari 2026, vanaf 21 jaar, bij 40 uur per week; wie zonder vakdiploma voor het eerst in de bouw werkt, kan het eerste jaar een lagere starttabel hebben). Per niveau: starter — dakdekker II (groep B, €20,02 per uur); medior en senior — dakdekker I (groep C, €21,24 per uur). Werk je bij een dakbedekkingsbedrijf (platte daken van bitumen of kunststof), dan geldt de cao Bitumineuze en Kunststof Dakbedekking, met een garantieloon per functiegroep (per 1 februari 2026, voltijd 40 uur; AVV-besluit, Staatscourant 2026, 18098): starter — dakdekker (functiegroep 2, €19,33 per uur); medior en senior — eerste dakdekker (functiegroep 3, €20,42 per uur). Dat is lager dan in de bouw-cao; de band hierboven verandert er niet door. De bouw-cao kent geen treden: wat je boven het garantieloon verdient, spreek je af met je werkgever. De bovenkant van de banden is daarvan onze schatting, en in geen enkele regio zakt een band onder het garantieloon. Bekijk de loontabel

Herken je dit salaris?

Meer weten over het vak zelf — taken, opleidingen en toekomstperspectief? Wat doet een dakdekker? Lees het op AIBeroepenzoeker.

Wat verdient een dakdekker per regio?

Dezelfde functie levert per regio een ander salaris op. Hieronder de medior-bandbreedte van een dakdekker, gecorrigeerd per werkregio:

Regio Bandbreedte (P25–P75) Mediaan
Randstad €52.485 – €60.358 €56.422
Noord €47.714 – €51.030 €49.372
Oost €47.714 – €52.676 €50.195
Zuid €47.714 – €53.774 €50.744

Randstad ligt gemiddeld ±10% boven het landelijk gemiddelde, Noord-Nederland ±7% eronder. Op de homepage wordt dit automatisch toegepast op jouw resultaat. De regio-correctie is een factor op de landelijke band. Doe de gratis check om jouw eigen salaris tegen de band van jouw regio en niveau te leggen.

Wat deze cijfers zeggen over een dakdekker

Een bedrag zegt pas iets in verhouding. Hieronder leggen we deze banden naast de rest van onze dataset — allemaal berekend uit de cijfers op deze pagina.

Positie binnen Bouw
Van de 11 beroepen die we binnen Bouw volgen, staat een dakdekker op plek 7 qua medior-salaris.
Hoeveel ruimte zit er in de band?
De medior-band loopt van €47.714 tot €54.871: €7.157 verschil tussen onder- en bovenkant, oftewel 15%. Dat is de ruimte die ervaring, werkgever en sector samen verklaren.
Wat levert ervaring op?
Tussen starter en senior zit een factor 1,1: van gemiddeld €47.222 naar €52.486. Daarmee hoort dit beroep bij het kwart met de vlakste loopbaancurve van de beroepen die we volgen: je begint relatief goed, de groei is beperkter.
Vergeleken met alle beroepen
De medior-mediaan van €51.292 ligt 6% onder de mediaan van alle 181 beroepen die we volgen (€54.769).

Hoeveel salaris vragen als dakdekker?

Een goed onderbouwd streefbedrag ligt tussen de mediaan en de bovenkant van de marktband (P75) voor jouw niveau — daaronder verkoop je jezelf te kort, daarboven heb je een bijzonder verhaal nodig. Per niveau, landelijk en vóór regio-correctie:

Niveau Streefzone (mediaan–P75)
Starter €47.222 – €49.470
Medior €51.292 – €54.871
Senior €52.486 – €57.257

Zo open je het gesprek

“Op basis van de actuele marktcijfers voor een medior dakdekker — een bandbreedte van €47.714 tot €54.871 — zet ik in op €53.082. Dat onderbouw ik graag met mijn resultaten.” Pas het bedrag aan op jouw niveau en regio met de check, en noem nooit je huidige salaris als startpunt.

Lees de volledige onderhandelgids →

Welke salarisrange zet je in een vacature voor een dakdekker?

Ben je werkgever? Lees dezelfde bandbreedte als vuistregel voor je bod:

  • Rond P25 — budgetbewust; reëel voor starters of bij ruim aanbod.
  • Rond de mediaan — marktconform; hiermee zit je veilig.
  • Rond P75 — aantrekkelijk; verstandig bij schaarste of zwaardere eisen.

Maak er een vacaturetekst van, per maand en per regio →

Veelgestelde vragen over het salaris van een Dakdekker

Wat verdient een dakdekker netto?

Netto houd je grofweg 60–70% van je bruto jaarsalaris over. Hoeveel precies, hangt af van heffingskortingen, pensioenpremie en je persoonlijke situatie. Gebruik voor een exacte berekening een bruto-nettocalculator.

Wat verdient een dakdekker per maand?

Een medior dakdekker verdient ongeveer €3.958 bruto per maand; een starter rond €3.644 en een senior rond €4.050. Dat is het jaarbedrag gedeeld door twaalf, ná aftrek van het vakantiegeld dat in onze jaarbedragen zit — anders zou het maandbedrag 8% te hoog uitvallen. Bij een voltijdweek komt de medior-mediaan neer op ongeveer €22,83 bruto per uur. Krijg je ook een 13e maand of eindejaarsuitkering? Vergelijk dan je jaarsalaris met de banden hierboven: dat is de eerlijkste vergelijking.

Is €4.000 bruto per maand een goed salaris voor een dakdekker?

Dat hangt af van je ervaring. €4.000 per maand is meer dan gebruikelijk voor een starter, marktconform voor een medior en marktconform voor een senior dakdekker. Leg je eigen salaris naast de band van jouw niveau en regio met de gratis salarischeck.

Wat is het startsalaris van een dakdekker?

Een starter (0–3 jaar ervaring) verdient €44.973–€49.470 bruto per jaar. Met ervaring groeit dit richting de medior- en seniorbanden hierboven.

Wat verdient een senior dakdekker?

Een senior (8+ jaar ervaring) verdient €47.714–€57.257 bruto per jaar — de bovenkant van de marktbandbreedte voor dit beroep.

In welke regio verdient een dakdekker het meest?

In de Randstad. Voor een dakdekker komt de medior-mediaan daar uit op €56.422, tegen €49.372 in Noord-Nederland — een verschil van €7.050 per jaar voor hetzelfde werk. De bandbreedtes hierboven zijn landelijk, vóór regio-correctie.

Valt een dakdekker onder een cao?

Meestal wel: de cao Bouw & Infra. Die kent voor bouwplaatswerknemers geen schaal met treden, maar een garantieloon per functiegroep — het minimum per uur dat je werkgever moet betalen (per 1 januari 2026, vanaf 21 jaar). Voor de banden op deze pagina nemen we per niveau: starter — dakdekker II (groep B, €20,02 per uur); medior en senior — dakdekker I (groep C, €21,24 per uur). Wat je daarboven verdient, spreek je met je werkgever af.

Check je eigen salaris

Wil je weten hoe jouw salaris zich verhoudt tot de markt?

Doe de gratis salarischeck
Vraag het Elo:

Salarissen van vergelijkbare beroepen

Bekijk ook de salarisbanden van andere beroepen in Bouw:

Medior Dakdekker: €3.958 bruto per maand (€47.714–€54.871 per jaar). Check gratis en anoniem of jouw salaris marktconform is — per niveau en regio.