Alles over jouw beroep
Taken, opleidingen, doorgroeikansen en toekomstperspectief — van onderhoudsmonteur tot ruim 6.000 andere beroepen.
Bekijk jouw beroep op AIBeroepenzoekerActuele salarisbanden · regio-correctie · gratis te checken.
Een medior onderhoudsmonteur verdient in Nederland gemiddeld €3.241 bruto per maand, oftewel €42.000 per jaar inclusief vakantiegeld (bandbreedte €38.000–€46.000, het 25e–75e percentiel, nooit onder het cao-minimum). Starters zitten rond €39.654 per jaar, senioren rond €53.000. In de Randstad ligt dit gemiddeld ~10% hoger; in de rest van het land zakt de band niet onder het cao-minimum. Bron: redactionele richtbedragen, met de salaristabel van de cao Technisch Installatiebedrijf (per 1 maart 2026; AVV-besluit, Staatscourant 2026, 16909) als ondergrens, laatst bijgewerkt 1 november 2026.
Ben jij Onderhoudsmonteur en vraag je je af of je een marktconform salaris verdient? Hieronder zie je de salarisbanden voor drie carrièreniveaus: een redactionele schatting van de markt, die we toetsen aan anonieme meldingen van bezoekers van deze site.
| Niveau | Bandbreedte (P25–P75) | Mediaan |
|---|---|---|
| Starter (0–3 jaar) | €37.765 – €41.542 | €39.654 |
| Medior (3–8 jaar) | €38.000 – €46.000 | €42.000 |
| Senior (8+ jaar) | €48.000 – €58.000 | €53.000 |
Bron: redactionele richtbedragen, met de salaristabel van de cao Technisch Installatiebedrijf (per 1 maart 2026; AVV-besluit, Staatscourant 2026, 16909) als ondergrens · Laatst bijgewerkt: 1 november 2026 · Hoe betrouwbaar zijn deze cijfers? · Onze methode · Alle schalen van de cao Technisch Installatiebedrijf
De onderkant van deze banden ligt nooit onder het minimum van de salaristabel uit de cao Technisch Installatiebedrijf (per 1 maart 2026, vanaf 21 jaar, bij 38 uur per week; wie bij indiensttreding wordt bij-, her- of omgeschoold, kan de eerste betalingsperioden nog geen salarisschaal hebben). Per niveau: starter en medior — monteur (utiliteitsbouw) (functiegroep D, €2.914 per maand); senior — allround monteur installaties (functiegroep F, €3.146 per maand). Waarom deze groepen: de cao deelt functies in met voorbeeldfuncties in hetzelfde besluit. Functiefamilie 36 (montage en service van werktuigkundige installaties) noemt zelf de onderhoudsmonteur. De voorbeeldfunctie monteur utiliteitsbouw (36-05) staat in groep D, allround monteur installaties (36-07) in groep F; we nemen telkens de laagste groep die bij de ervaring past. De cao noemt maandbedragen; per functiegroep loopt het minimum op met je functiejaren (in groep F na zeven jaar tot €3.651 per maand). Het uurbedrag is afgeleid met de rekenregel van de cao zelf. Waar onze band al boven het minimum lag, is hij gebleven; in geen enkele regio zakt een band onder het minimum. Bekijk de salaristabel (art. 33a)
Meer weten over het vak zelf — taken, opleidingen en toekomstperspectief? Wat doet een onderhoudsmonteur? Lees het op AIBeroepenzoeker.
Dezelfde functie levert per regio een ander salaris op. Hieronder de medior-bandbreedte van een onderhoudsmonteur, gecorrigeerd per werkregio:
| Regio | Bandbreedte (P25–P75) | Mediaan |
|---|---|---|
| Randstad | €41.800 – €50.600 | €46.200 |
| Noord | €37.765 – €42.780 | €40.272 |
| Oost | €37.765 – €44.160 | €40.962 |
| Zuid | €37.765 – €45.080 | €41.422 |
Randstad ligt gemiddeld ±10% boven het landelijk gemiddelde, Noord-Nederland ±7% eronder. Op de homepage wordt dit automatisch toegepast op jouw resultaat. De regio-correctie is een factor op de landelijke band. Doe de gratis check om jouw eigen salaris tegen de band van jouw regio en niveau te leggen.
Een bedrag zegt pas iets in verhouding. Hieronder leggen we deze banden naast de rest van onze dataset — allemaal berekend uit de cijfers op deze pagina.
Een goed onderbouwd streefbedrag ligt tussen de mediaan en de bovenkant van de marktband (P75) voor jouw niveau — daaronder verkoop je jezelf te kort, daarboven heb je een bijzonder verhaal nodig. Per niveau, landelijk en vóór regio-correctie:
| Niveau | Streefzone (mediaan–P75) |
|---|---|
| Starter | €39.654 – €41.542 |
| Medior | €42.000 – €46.000 |
| Senior | €53.000 – €58.000 |
“Op basis van de actuele marktcijfers voor een medior onderhoudsmonteur — een bandbreedte van €38.000 tot €46.000 — zet ik in op €44.000. Dat onderbouw ik graag met mijn resultaten.” Pas het bedrag aan op jouw niveau en regio met de check, en noem nooit je huidige salaris als startpunt.
Lees de volledige onderhandelgids →
Ben je werkgever? Lees dezelfde bandbreedte als vuistregel voor je bod:
Maak er een vacaturetekst van, per maand en per regio →
Netto houd je grofweg 60–70% van je bruto jaarsalaris over. Hoeveel precies, hangt af van heffingskortingen, pensioenpremie en je persoonlijke situatie. Gebruik voor een exacte berekening een bruto-nettocalculator.
Een medior onderhoudsmonteur verdient ongeveer €3.241 bruto per maand; een starter rond €3.060 en een senior rond €4.090. Dat is het jaarbedrag gedeeld door twaalf, ná aftrek van het vakantiegeld dat in onze jaarbedragen zit — anders zou het maandbedrag 8% te hoog uitvallen. Bij een voltijdweek komt de medior-mediaan neer op ongeveer €19,68 bruto per uur. Krijg je ook een 13e maand of eindejaarsuitkering? Vergelijk dan je jaarsalaris met de banden hierboven: dat is de eerlijkste vergelijking.
Dat hangt af van je ervaring. €3.250 per maand is meer dan gebruikelijk voor een starter, marktconform voor een medior en aan de lage kant voor een senior onderhoudsmonteur. Leg je eigen salaris naast de band van jouw niveau en regio met de gratis salarischeck.
Een starter (0–3 jaar ervaring) verdient €37.765–€41.542 bruto per jaar. Met ervaring groeit dit richting de medior- en seniorbanden hierboven.
Een senior (8+ jaar ervaring) verdient €48.000–€58.000 bruto per jaar — de bovenkant van de marktbandbreedte voor dit beroep.
In de Randstad. Voor een onderhoudsmonteur komt de medior-mediaan daar uit op €46.200, tegen €40.272 in Noord-Nederland — een verschil van €5.928 per jaar voor hetzelfde werk. De bandbreedtes hierboven zijn landelijk, vóór regio-correctie.
In loondienst meestal wel: bij een installatiebedrijf valt een onderhoudsmonteur onder de cao Technisch Installatiebedrijf. Die geeft per functiegroep een minimum en een maximum (per 1 maart 2026, vanaf 21 jaar). Voor de banden op deze pagina gaan we uit van: starter en medior — monteur (utiliteitsbouw) (functiegroep D, €2.914 per maand); senior — allround monteur installaties (functiegroep F, €3.146 per maand). De cao noemt maandbedragen; per functiegroep loopt het minimum op met je functiejaren (in groep F na zeven jaar tot €3.651 per maand). Het uurbedrag is afgeleid met de rekenregel van de cao zelf.
Wil je weten hoe jouw salaris zich verhoudt tot de markt?
Bekijk ook de salarisbanden van andere beroepen in Techniek:
Taken, opleidingen, doorgroeikansen en toekomstperspectief — van onderhoudsmonteur tot ruim 6.000 andere beroepen.
Bekijk jouw beroep op AIBeroepenzoekerMedior Onderhoudsmonteur: €3.241 bruto per maand (€38.000–€46.000 per jaar). Check gratis en anoniem of jouw salaris marktconform is — per niveau en regio.
Je krijgt antwoord van AI. Wat dat betekent
Elo is AI en kan fouten maken. Bij twijfel: neem contact op.
Tip: boven leesteksten en bij Elo staat ook een losse "Lees voor"-knop.