Alles over jouw beroep
Taken, opleidingen, doorgroeikansen en toekomstperspectief — van podotherapeut tot ruim 6.000 andere beroepen.
Zoek jouw beroep op AIBeroepenzoekerActuele salarisbanden · regio-correctie · gratis te checken.
Een medior podotherapeut verdient in Nederland gemiddeld €3.241 bruto per maand, oftewel €42.000 per jaar inclusief vakantiegeld (bandbreedte €38.000–€46.000, het 25e–75e percentiel). Starters zitten rond €33.336 per jaar, senioren rond €53.000. In de Randstad ligt dit gemiddeld ~10% hoger, in Noord-Nederland ~7% lager. Bron: redactionele richtbedragen, laatst bijgewerkt 28 september 2026.
Ben jij Podotherapeut en vraag je je af of je een marktconform salaris verdient? Hieronder zie je de salarisbanden voor drie carrièreniveaus: een redactionele schatting van de markt, die we toetsen aan anonieme meldingen van bezoekers van deze site.
| Niveau | Bandbreedte (P25–P75) | Mediaan |
|---|---|---|
| Starter (0–3 jaar) | €30.306 – €36.367 | €33.336 |
| Medior (3–8 jaar) | €38.000 – €46.000 | €42.000 |
| Senior (8+ jaar) | €48.000 – €58.000 | €53.000 |
Bron: redactionele richtbedragen · Laatst bijgewerkt: 28 september 2026 · Hoe betrouwbaar zijn deze cijfers? · Onze methode
Meer weten over het vak zelf — taken, opleidingen en toekomstperspectief? Zoek podotherapeut op AIBeroepenzoeker.
Dezelfde functie levert per regio een ander salaris op. Hieronder de medior-bandbreedte van een podotherapeut, gecorrigeerd per werkregio:
| Regio | Bandbreedte (P25–P75) | Mediaan |
|---|---|---|
| Randstad | €41.800 – €50.600 | €46.200 |
| Noord | €35.340 – €42.780 | €39.060 |
| Oost | €36.480 – €44.160 | €40.320 |
| Zuid | €37.240 – €45.080 | €41.160 |
Randstad ligt gemiddeld ±10% boven het landelijk gemiddelde, Noord-Nederland ±7% eronder. Op de homepage wordt dit automatisch toegepast op jouw resultaat. De regio-correctie is een factor op de landelijke band. Doe de gratis check om jouw eigen salaris tegen de band van jouw regio en niveau te leggen.
Een bedrag zegt pas iets in verhouding. Hieronder leggen we deze banden naast de rest van onze dataset — allemaal berekend uit de cijfers op deze pagina.
Een goed onderbouwd streefbedrag ligt tussen de mediaan en de bovenkant van de marktband (P75) voor jouw niveau — daaronder verkoop je jezelf te kort, daarboven heb je een bijzonder verhaal nodig. Per niveau, landelijk en vóór regio-correctie:
| Niveau | Streefzone (mediaan–P75) |
|---|---|
| Starter | €33.336 – €36.367 |
| Medior | €42.000 – €46.000 |
| Senior | €53.000 – €58.000 |
“Op basis van de actuele marktcijfers voor een medior podotherapeut — een bandbreedte van €38.000 tot €46.000 — zet ik in op €44.000. Dat onderbouw ik graag met mijn resultaten.” Pas het bedrag aan op jouw niveau en regio met de check, en noem nooit je huidige salaris als startpunt.
Lees de volledige onderhandelgids →
Ben je werkgever? Lees dezelfde bandbreedte als vuistregel voor je bod:
Maak er een vacaturetekst van, per maand en per regio →
Netto houd je grofweg 60–70% van je bruto jaarsalaris over. Hoeveel precies, hangt af van heffingskortingen, pensioenpremie en je persoonlijke situatie. Gebruik voor een exacte berekening een bruto-nettocalculator.
Een medior podotherapeut verdient ongeveer €3.241 bruto per maand; een starter rond €2.572 en een senior rond €4.090. Dat is het jaarbedrag gedeeld door twaalf, ná aftrek van het vakantiegeld dat in onze jaarbedragen zit — anders zou het maandbedrag 8% te hoog uitvallen. Bij een voltijdweek komt de medior-mediaan neer op ongeveer €19,68 bruto per uur. Krijg je ook een 13e maand of eindejaarsuitkering? Vergelijk dan je jaarsalaris met de banden hierboven: dat is de eerlijkste vergelijking.
Dat hangt af van je ervaring. €3.250 per maand is meer dan gebruikelijk voor een starter, marktconform voor een medior en aan de lage kant voor een senior podotherapeut. Leg je eigen salaris naast de band van jouw niveau en regio met de gratis salarischeck.
Een starter (0–3 jaar ervaring) verdient €30.306–€36.367 bruto per jaar. Met ervaring groeit dit richting de medior- en seniorbanden hierboven.
Een senior (8+ jaar ervaring) verdient €48.000–€58.000 bruto per jaar — de bovenkant van de marktbandbreedte voor dit beroep.
In de Randstad. Voor een podotherapeut komt de medior-mediaan daar uit op €46.200, tegen €39.060 in Noord-Nederland — een verschil van €7.140 per jaar voor hetzelfde werk. De bandbreedtes hierboven zijn landelijk, vóór regio-correctie.
Dat verschilt per werkgever en sector. Waar een cao geldt, bepaalt die vaak een salarisschaal en trede; onze bandbreedte toont de bredere marktrange. Zie de gids voor uitleg over cao's en salarisschalen.
Wil je weten hoe jouw salaris zich verhoudt tot de markt?
Bekijk ook de salarisbanden van andere beroepen in Zorg:
Taken, opleidingen, doorgroeikansen en toekomstperspectief — van podotherapeut tot ruim 6.000 andere beroepen.
Zoek jouw beroep op AIBeroepenzoekerMedior Podotherapeut: €3.241 bruto per maand (€38.000–€46.000 per jaar). Check gratis en anoniem of jouw salaris marktconform is — per niveau en regio.
Je krijgt antwoord van AI. Wat dat betekent
Elo is AI en kan fouten maken. Bij twijfel: neem contact op.
Tip: boven leesteksten en bij Elo staat ook een losse "Lees voor"-knop.