Wat verdient een Jeugdzorgwerker?

Officiële cao-schaal · actuele salarisbanden · gratis te checken.

Een medior jeugdzorgwerker verdient in Nederland gemiddeld €3.992 bruto per maand, oftewel €56.028 per jaar inclusief vakantiegeld en eindejaarsuitkering (bandbreedte €51.358–€60.697, trede 3 tot en met 8 van de cao-schaal). Starters zitten rond €48.906 per jaar, senioren rond €65.040. De cao-schaal geldt in heel Nederland, dus in elke regio hetzelfde. Bron: cao Jeugdzorg, schaal 9 (salaristabel per 1 januari 2026), laatst bijgewerkt 7 oktober 2026.

Ook bekend als: jeugdhulpverlener, jeugd- en gezinsprofessional.

Ben jij Jeugdzorgwerker en vraag je je af of je een marktconform salaris verdient? Hieronder zie je de salarisbanden voor drie carrièreniveaus, rechtstreeks berekend uit de officiële salaristabel van de cao Jeugdzorg.

Wat verdient een Jeugdzorgwerker?

Niveau Bandbreedte (cao-treden) Mediaan
Starter (0–3 jaar) €46.455 – €51.358 €48.906
Medior (3–8 jaar) €51.358 – €60.697 €56.028
Senior (8+ jaar) €60.697 – €69.383 €65.040

Bron: cao Jeugdzorg, schaal 9 (salaristabel per 1 januari 2026) · Laatst bijgewerkt: 7 oktober 2026 · Hoe betrouwbaar zijn deze cijfers? · Onze methode · Alle schalen van de cao Jeugdzorg

Bedragen voor een voltijdbaan van 36 uur, inclusief 8% vakantiegeld en een eindejaarsuitkering ter waarde van 8,96% van het salaris. Starter is trede 0 tot en met 3 van de schaal, medior trede 3 tot en met 8, senior trede 8 tot en met de top — je stijgt in een cao meestal één trede per jaar. Wie doorgroeit naar een zwaardere functie, valt in een hogere schaal en kan boven deze band uitkomen.

Jeugdzorgwerker: welke schaal hoort bij welke functie?

De band hierboven rekent met de cao Jeugdzorg, schaal 9. Binnen de cao hoort bij elke functie of elk functieniveau een eigen schaal:

Functie Cao en schaal Bruto per maand
Jeugdzorgwerker D en C
schaal 7 en 8 (bijlage 11.A van de cao)
cao Jeugdzorg
indeling
staat niet in onze tabellen
Jeugdzorgwerker B
met deze schaal rekent de band hierboven
cao Jeugdzorg, schaal 9
indeling · tabel
€3.310 – €4.943
Jeugdzorgwerker A
schaal 10 (bijlage 11.A van de cao)
cao Jeugdzorg
indeling
staat niet in onze tabellen

Bedragen uit de salaristabel van de cao, van de eerste tot de laatste trede, zonder vakantiegeld en eindejaarsuitkering. Je eigen schaal staat in je arbeidsovereenkomst.

Herken je dit salaris?

Meer weten over het vak zelf — taken, opleidingen en toekomstperspectief? Bekijk alle beroepen op AIBeroepenzoeker.

Wat verdient een jeugdzorgwerker per regio?

Nauwelijks. Een jeugdzorgwerker valt meestal onder de cao Jeugdzorg, en die salarisschaal geldt in heel Nederland. Je salaris hangt af van je functiegroep en je trede (je ervaringsjaren), niet van waar je werkt. Daarom passen we voor dit beroep geen regio-correctie toe — ook niet in de salarischeck.

Wat deze cijfers zeggen over een jeugdzorgwerker

Een bedrag zegt pas iets in verhouding. Hieronder leggen we deze banden naast de rest van onze dataset — allemaal berekend uit de cijfers op deze pagina.

Positie binnen Zorg
Van de 44 beroepen die we binnen Zorg volgen, staat een jeugdzorgwerker op plek 24 qua medior-salaris.
Hoeveel ruimte zit er in de band?
De medior-band loopt van €51.358 tot €60.697: €9.339 verschil tussen onder- en bovenkant, oftewel 18%. Dat is de ruimte die ervaring, werkgever en sector samen verklaren.
Wat levert ervaring op?
Tussen starter en senior zit een factor 1,3: van gemiddeld €48.906 naar €65.040. Dat is een doorsnee loopbaancurve binnen onze dataset.
Vergeleken met alle beroepen
De medior-mediaan van €56.028 ligt 2% boven de mediaan van alle 181 beroepen die we volgen (€54.769).

Hoeveel salaris vragen als jeugdzorgwerker?

Onder een cao onderhandel je niet over een los bedrag, maar over je inschaling: in welke schaal je functie valt en op welke trede je begint. Telt je werkgever al je relevante ervaringsjaren mee, dan kom je in de bovenste helft van je niveau uit. Per niveau:

Niveau Bovenste helft van het niveau
Starter €48.906 – €51.358
Medior €56.028 – €60.697
Senior €65.040 – €69.383

Zo open je het gesprek

“Ik ga ervan uit dat deze functie in schaal 9 van de cao Jeugdzorg valt, en dat mijn ervaringsjaren meetellen voor mijn trede. Met mijn ervaring kom ik dan rond €58.362 per jaar uit.” Vraag altijd welke schaal en trede je krijgt, en laat eerdere werkervaring — ook buiten de sector — meetellen.

Lees de volledige onderhandelgids →

Welke salarisrange zet je in een vacature voor een jeugdzorgwerker?

Ben je werkgever onder de cao Jeugdzorg? Dan ligt het bedrag vast in de schaal. Je ruimte zit in de inschaling:

  • De schaal — volgt uit de zwaarte van de functie (functiewaardering), niet uit onderhandeling.
  • De trede — je kunt eerdere ervaring laten meetellen — een hogere begintrede is je sterkste wervingsargument.
  • Toelagen — sommige cao's staan bij schaarste een arbeidsmarkttoelage toe; kijk in de cao zelf wat mag.

Maak er een vacaturetekst van, per maand en per regio →

Veelgestelde vragen over het salaris van een Jeugdzorgwerker

Wat verdient een jeugdzorgwerker netto?

Netto houd je grofweg 60–70% van je bruto jaarsalaris over. Hoeveel precies, hangt af van heffingskortingen, pensioenpremie en je persoonlijke situatie. Gebruik voor een exacte berekening een bruto-nettocalculator.

Wat verdient een jeugdzorgwerker per maand?

Een medior jeugdzorgwerker verdient ongeveer €3.992 bruto per maand; een starter rond €3.484 en een senior rond €4.634. Dat zijn maandsalarissen uit de cao Jeugdzorg (schaal 9), zoals ze op je loonstrook staan. In onze jaarbedragen zitten daarnaast 8% vakantiegeld en een eindejaarsuitkering ter waarde van 8,96% van het salaris. Bij een voltijdweek van 36 uur is het uurloon van een medior ongeveer €25,59 bruto.

Is €4.000 bruto per maand een goed salaris voor een jeugdzorgwerker?

Dat hangt af van je ervaring. €4.000 per maand is meer dan gebruikelijk voor een starter, marktconform voor een medior en aan de lage kant voor een senior jeugdzorgwerker. Leg je eigen salaris naast de band van jouw niveau en regio met de gratis salarischeck.

Wat is het startsalaris van een jeugdzorgwerker?

Een starter (0–3 jaar ervaring) verdient €46.455–€51.358 bruto per jaar. Met ervaring groeit dit richting de medior- en seniorbanden hierboven.

Wat verdient een senior jeugdzorgwerker?

Een senior (8+ jaar ervaring) verdient €60.697–€69.383 bruto per jaar — de bovenkant van de marktbandbreedte voor dit beroep.

In welke regio verdient een jeugdzorgwerker het meest?

Nergens duidelijk meer: een jeugdzorgwerker valt meestal onder de cao Jeugdzorg, en die salarisschaal geldt in heel Nederland. Je salaris hangt af van je functiegroep en je trede, niet van de regio. Daarom passen we voor dit beroep geen regio-correctie toe.

Valt een jeugdzorgwerker onder een cao?

Meestal wel. Een jeugdzorgwerker werkt doorgaans onder de cao Jeugdzorg, en de standaardfunctie valt in schaal 9. Daar zijn de banden op deze pagina op berekend, met de salaristabel per 1 januari 2026. Je stijgt meestal één trede per jaar; werk je onder een andere cao of in een zwaardere functie, dan kan je schaal afwijken.

Check je eigen salaris

Wil je weten hoe jouw salaris zich verhoudt tot de markt?

Doe de gratis salarischeck
Vraag het Elo:

Salarissen van vergelijkbare beroepen

Bekijk ook de salarisbanden van andere beroepen in Zorg:

Medior Jeugdzorgwerker: €3.992 bruto per maand volgens de cao Jeugdzorg (per 1 januari 2026). Check gratis en anoniem of jouw salaris klopt.